 Klikni na sliko za večjo različico |
Največji napredek je bil več kot očitno narejen pri prikazu vožnje v dežju. Tako smo deležni spremenljivih vremenskih pogojev, ki lahko na štartu postrežejo z lepim vremenom, nakar se pooblači, začne rahlo deževati, na koncu pa se vse skupaj sprevrže v pravo tropsko nevihto s hektolitri vode na dirkalni površini. Končno je vodna zavesa zares tista prava, kar ima za posledico, da vožnja neposredno za nasprotnikovim dirkalnikom postane izjemno zahtevna, saj praktično ne vidiš metra pred sabo in si se prisiljen orientirati po objektih, tablah, celo drevesih ob dirkališču. Enako je, ko dež preneha in se začne steza sušiti. Pojavi se suh pas, kjer se da voziti precej hitreje, a bog ne daj, da z gumami za suho stezo zapelješ na moker del, saj lahko kaj hitro končaš v ogradi. V primeru, da vztrajate na dežnih gumah, se te hitro začnejo nevarno pregrevati in takrat moker del proge pride zelo prav za hlajenje vašega črnega zlata, ki grozi, da se bo spremenil v gmoto črnega stopljenega kavčuka. Vse čestitke ustvarjalcem, dirkanje v dežju, oziroma na sušeči se progi, je izjemno zanimivo in realno.
 Klikni na sliko za večjo različico |
Če vse skupaj seštejem lahko mirno rečem, da je grafična podoba zelo dobra, na trenutke celo odlična. Pogrešam zgolj iskrenje ter povratni ogenj, ki je sicer slišen, vendar pa ga vsaj jaz nisem uspel zaznati na ekranu. Prav tako ne bi bilo odveč prikazati nabiranje nesnage na vizirju čelade ali pa prizor eksplozije kolesa, ki prav tako še ni uzrl luči sveta, ko gre za računalniške simulacije F1. Morda pa nam Sony pripravlja kakšno presenečenje v tej smeri. Pustimo se presenetiti! Za spodobno igranje potrebujete podoben sistem kot za F1 2002, se pravi vsaj 256 Mb pomnilnika in pa 1GHz procesor, če pa želite uživati v popolni grafični podobi, priporočam 512 Mb, 1,7 GHz in pa kakšen GeForce4 Ti razreda. Grafika teče gladko, imam celo občutek, da bolj gladko kot v predhodnici, kar preseneča, glede na omenjene grafične izboljšave.
Za konec se lotimo še samih občutkov pri dirkanju ter umetne inteligence, ki sta ključnega pomena, ko gre za igralnost dirkalnih simulacij. Igranje s tipkovnico je mogoče, vendar toplo priporočam volan in pa stopalke, še posebej, če želite voziti brez vključenih pomagal. Šele takrat boste namreč začutili zelo prepričljive vozne lastnosti, ki zahtevajo precej potrpljenja v desni nogi in pa kar nekaj dolgotrajnih testiranj. Na začetku priporočam, da imate vklopljen vsaj protiblokirni sistem ter "traction control", saj brez tega verjetno ne boste prišli daleč, še posebej če igrate s tipkovnico.