Tako da si lahko tudi na podlagi tega izberemo svojo najljubšo civilizacijo. Do zmage se da priti na dva načina: da pobijemo vse sovražnike ali pa zgradimo čudo (wonder), ki ga moramo varovati 200 let. Samo da se razumemo, ne resničnih dvesto let, ampak let, ki jih igra šteje hitreje (razumljivo). Za tiste, ki se boste naveličali map, ki so dane v igri, pa so ustvarjalci naredili tudi možnost izdelave svojih map (map editor). Tako da vam ni več treba igrati danih map, če ste se jih naveličali in lahko ustvarite lastne mape.
 Klikni na sliko za večjo različico |
V igri najhitreje opazimo zgradbe, kajti te so ogromne, če primerjamo s prvi delom te igre, ali pa so bili v prvem delu igre ljudje preveliki. Razmerje med zgradbami in ljudmi je bil nerealen - zdaj so tudi to pomanjkljivost odpravili. Grafika je boljša kot v prvem delu in tudi zvok so izboljšali. Izdelali so tudi dodatek Age of Empires II : The Conquerors. Dodatek je zelo priljubljen, saj vam ponuja še več možnosti igranja. Dodatek obdela zelo zanimivo zgodovinsko dogajanje, in sicer osvajalne vojne Evropejcev na "novi" celini Ameriki z Maji, Inki in Azteki.
Največja prednost igre je gotovo veliko število civilizacij, pri katerih je moč upravljati z veliko stvarmi. Grafika bi bila lahko malo boljša, še zmeraj ni pravega razmerja med ljudmi in zgradbami, a je glede na predhodnico vseeno izboljšano. Minimalne zahteve so Pentium 133Mhz procesor, 16 MB rama in 10 mb prostora na trdem disku. Priporočeno pa je imeti procesor s 433 Mhz, 64 B rama in 16 MB grafična kartico.
(Opis smo posodobili zaradi priljubljenosti igre in velike branosti opisa, ki je nastal v zgodnjih letih revije)