Vsi vojaki imajo lastnosti-natančnost, vzdržljivost in prikritost. Te lastnosti lahko nadgrajujemo s točkami, ki jih prejmemo na koncu misije-vsak dobi eno, če preživi seveda. Natančnost vpliva na hitrost zoženja merka(pomembno za ostrostrelca), vzdržljivost za tek, prikritost pa za tiholazenje med sovragi. Specialisti so vecinoma boljši v vsej pogledih in so primernejši za boj.
 Klikni na sliko za večjo različico |
Dobimo jih z uspešnim opravljanjem sekundarnih ciljev v misijah-prvih 10 misij ima sekundarne cilje, nato pa jih ni več. Vojake nadzorujemo z posebnimi tipkami, ki spreminjajo agresivnost in premikanje, ali na taktični mapi (kjer lahko poleg markerjev označimo tudi zmer gledanja); lahko jim ukažemo počep ali pa plazenje. Moti le manjši "bug" v inteligenci silikonkotov; ostrostrelcu na taktični mapi težko pokažemo ustrezno pozicijo, zato ga prvoosebno premaknemo na ustrezno točko in zaležemo. Ko preklopimo na udarno skupino, tipo vstane in v večini primerov pokasira svinec, saj ga slišijo. Razen tega so soborci pametni in le včasih umrejo kako nepotrebno smrt. Igranje je izjemno zabavno, na trenutke težko, saj lahko shranimo pozicijo le enkrat, nalaganje pa gre preko glavnega menija. Na srečo imamo tipki za hitro shranjevanje in nalaganje. Igra je izredna zmes taktične in akcijske igre, ki nas prisili v razmišljanje in prilagoditev situaciji na terenu-direkten napad na bunker se praviloma konca z težkimi žrtvami, bomba od strani pa elegantno reši zadevo. Višja pozicija prav tako pomeni ogromno prednost.
Večigralnost je prav tako odlična! Možen je preko interneta in lokalne mreže-nudi samosvoje deathmatch karte in skupinsko opravljanje nalog iz kampanje-z dodatnimi bomboncki, kot je respawn, elite težavnost etc. Z ADSL-om je igranje zmeraj tekoče neglede na dogajanje na zaslonu. Prva misija, dva sodelujoča in elite težavnost - to je zmagovalna kombinacija. Nažalost ni vgrajene podpore mikrofonu, zato se boste morali poslužiti roger wilcota, ki pa je zastonj. Igra na koncu prešteje strele in trupla, da se lahko postavite pred soigralcem, ki je ubil dva manj kot vi:)
 Klikni na sliko za večjo različico |
Grafika je fenomenalna - podrobna a čista, prava paša za oči. Drevje se ziba v vetru, na daleč le stežka opazimo zasedo (vaja dela mojstra), orožja so podrobno predstavljena. Okolje je polno kritja, jam (v eni misiji artilerija naluknja tla, kamor se lahko skrijemo pred sovražnim ognjem), prisotno je(fiksno nažalost) vreme in različni časi dneva, kar moramo seveda upoštevati pri taktiki. Tekoče deluje že na celeronu 333a z geforce 2mx in 364rama- z vsemi detajli seveda. Tudi animacija vojakov je impresivna in zelo življenska. Kri je dobro predstavljena, vendar ne pričakujte odtrganih udov v stilu Soldier of fortune.