Od tod izvira tudi občutek, da je igra kratka, akoprav ni (seveda pod pogojem da naredite vse naloge).
 Klikni na sliko za večjo različico |
Pojdimo dalje, k nadzoru. Ta je jako zanimiv, in mnogi so bili do njega zelo skeptični. Ladjico namreč usmerjamo z navezo tipkovnica + miš, kar se v praksi obnese za zelo solidno zadevo. Plovil v igri je mnogo. V grobem se delijo na Fighterje (light in heavy) ter na tovorne ladje. Razlikujejo se v številu praznih mest, kamor lahko pritrdite orožja in ostalo opremo, naprimer ščit, thruster (pospeševalec) itd. in pa po prostornosti, kar velja predvsem za tovorne ladje. Osnovna hitrost ladje pa je pri vseh enaka. Tudi pokalic je mnogo vrst. Razlikujejo se po moči (ne, a res? :), hitrosti in pogostosti izstrelka (rate of fire). Najbrž je vsem jasno, da močnejši kot je izstrelek, počasneje jih lahko pljuvate. Poleg laserskih iztrelkov uporabljate še rakete, za katere veljajo iste stvari kot za laserske pistolice. Rakete pa se tudi delijo na tiste, ki prizadanejo več škode ščitom ladij in tiste, ki jih uporabljate enkrat ko ščit že uničite. Ako vam je vseeno, lahko uporabljate obe vrsti kadar koli, ni sile.
 Klikni na sliko za večjo različico |
Kupite si lahko tudi mine, ki pa so bolj eksotičen pripomoček, saj sem sam igral brez problema četudi si jih nisem omislil. Na samem začetku igre vam niso na voljo vse ladje, ampak morate najprej napredovati za par nivojev. S tem ko imate hudo hudo ladjico, bolje rečeno mašino z vso opremo, igra za nekaj časa postane zelo lahka, a vas takoj postavi na trdna tla, saj so kasneje tudi sovragi bolje opremljeni in številčnejši. Kupite si lahko tudi paketki in robotki (nanoboots) ki vam obnavljajo ladjo oziroma vaš ščit. Vse skupaj je morda narejeno malce preenostavno, namreč s pritiskom na gumb se vaša ladja samodejno obnovi. Čisto isto, kot bi pili napoje v kakšni FRP-jki. Opremo lahko pobirate, oziroma jo povlečete v ladjo tudi iz ostankov razbitih ladji, tako da jo potem, če je ne rabite, lahko prodate na planetih. Med kakšnim dolgim poletom se lahko pozabavate tudi z statistiko, kamor sodi recimo igralni čas, koliko misij ste naredili, koliko sovražnikov sklatili itd...
 Klikni na sliko za večjo različico |
Vesolje je širno in zanimivo. V enoigralskem načinu u bistvu spoznate le kanček vesolja, ostalo se vam "odpre" ko se priključite na večigralstvo. Potovanje po črnini vam olajšajo kanali, preko katerih potujete in skozi vesolje z zelo veliko hitrostjo. Morda gre malce pokarati praznino nekaterih planetov, saj slikica dveh stavb in enega dimnika ne prikaže tiste spektakularnosti v igri, kot bi si jo morda želeli.