
Grafika: |
8 |
Zvok: |
8 |
Igralnost: |
7 |
Vrednost: |
5 |
Subjektivno: |
5 |
Skupaj: |
68% |
|
|
Kot je razvidno že iz naslova, imajo v tej igri glavno vlogo tovornjaki, a ne kakšni "monster" tovornjaki, ampak običajni tovornjaki, ki jih srečamo na cesti. V igri je ogromno znamk, vse od Scanie in Mercedes-a do velikih ameriških tovornjakov. A ne veselite se prehitro, saj je do dobrih tovornjakov dolga pot. Začnete z eno kripo, ki ni velika, toda za začetek je čisto dobra. Cel potek igre je sledeč: najprej naložite tovor in ga pripeljete v določenem času na cilj (še bolje je, če vam to uspe pred sotekmovalci). Če tovor dostavite prvi, dobite licenco za najem novih voznikov ter denar, s katerim plačate voznika ali kupite tovornjak. Sliši se lahko, vendar ni. Na cesti vas čaka ogromno pasti in presenečenj. Najprej so tu mine, ki vam uničijo tovor, potem so tu pravi policaji, ki se zabijajo v vas in pišejo kazni, če ponoči nimate prižganih luči. Tudi mafija je v igri in vas poizkuša uničiti. Potem so tu tudi druga (civilna) vozila, ki imajo takisto malo čudna pota in se zaletavajo v vas.
 Klikni na sliko za večjo različico |
Tudi bencina oziroma nafte lahko zmanjka, vendar za to obstajajo bencinske črpalke. Bencin ni zastonj, ampak tudi ne stane veliko. Ob cesti so tudi mehanične delavnice, kjer vam popravijo tovornjak, ali vam "namontirajo" kakšen dodatek ali dva - zelo uporabna sta navigator in zaščita pred ognjem (zopet za primerno ceno). Ob cesti so tudi počivališča, kjer lahko najamete še kakšnega voznika, ki bo vozil za vas. V igri je tudi vreme, ki zelo vpliva na obnašanje vozila.
Igra je 3D pospešena in strojno zelo zahtevna. Glavni meni je dobro pregleden, tako da se v njem ne morete izgubiti. Nastavite lahko dolžino dneva (ja, tudi ponoči lahko vozite), kakšno je vreme in koliko prometa je na cesti. Če ste ljubitelji težkih tovornjakov, je to igra za vas.
 Klikni na sliko za večjo različico |