Pro Evolution Soccer 3

Pogovori o že izdanih igrah, nasvetih za igranje...
Joja Kozara
amater
Posts: 59
Joined: 10 Nov 2003 14:50
Contact:

Pro Evolution Soccer 3

Post by Joja Kozara » 21 Nov 2003 20:33

Prišel je PES 3. Zadeva je fenomenalna, igrivost, grafika, zvok...
vse je fenomenalno na tej igri.

Če še kdo ni probal igre, naj si povleče demo z neta, imate ga pa tudi na zadnjem jokerjevem CD-ju.

Igra bo imela tudi multiplayer, glede nato da je prišla z konzole prvič na PC. Pa bi prosu, da se vsi PES fani javite pa da zorganiziramo kakšno tekmovanje preko neta.

Hvala bogu da za to nerabimo serverja postavljat. Domačin naredi houst drugi se priklopi in že špilamo.

User avatar
RedDevil
VIP
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2002 01:05
Location: Radovljica
Contact:

Post by RedDevil » 21 Nov 2003 23:49

Igra bo imela tudi multiplayer, glede nato da je pri¹la z konzole prviè na PC. Pa bi prosu, da se vsi PES fani javite pa da zorganiziramo kak¹no tekmovanje preko neta.
res? jaz bi rekel prej nasprotno, da multija ni.
"We ride together, we die together. Bad Boys for life." - Mike Lowrey

User avatar
Aragorn
VIP
Posts: 1087
Joined: 28 Oct 2003 11:56
Location: Ljubljana

Post by Aragorn » 22 Nov 2003 00:53

najbrž si hotu napisat igralnost ne igrivost?!?
ne vem še kakšna je bom pa mogoče že jutr kej več povedu.

lahko pa že zdej povem da mi ni všeč da bo treba vsem slavnim ekipam in igralcem spreminjat imena (ker ni licenc) in to da ni uradnih dresov nekaterih ekip. torej bo treba downloadat ogromno kitpatchov da bo zgledal bolj realistično.

o igralnosti pa bom še sporoču svoje mnenje...
Image

Joja Kozara
amater
Posts: 59
Joined: 10 Nov 2003 14:50
Contact:

Post by Joja Kozara » 22 Nov 2003 01:25

Ja igralnost, pardon. Za multy nism 100% prepričan.

Ja sej imana nekaterih klubov in reprezentanc so licenčni, to pa da nekateri niso me ne moti.

Velik PES tekem sm odigral na PS-1 in 2 in morm priznat da mi je všeč.

User avatar
Aragorn
VIP
Posts: 1087
Joined: 28 Oct 2003 11:56
Location: Ljubljana

Post by Aragorn » 22 Nov 2003 18:47

no zdej sm končno sprobu ta famozni PES3 ki ga vsi tako hvalte...
moj prvi vtis ni preveč dober.
1)najprej intro movie ki je fantastičen...če bi vsaj igra tko zgledala...
2)potem so me takoj zmotil meniji ki so precej bedni...z miško nimaš kej počet in čeprov so v novi Fifi tud bedni meniji so še vedno precej bolj kvalitetni kot tu.
3)potem nastavitve tipk...se sprašujem zakaj so izdal igro za PC če so nastavitve tipk narjene po PS2 sistemu in sploh ne veš kaj je kej...ok sej sm ugotovu kaj je podaja in strel ampak če je tipk 8 nimam pojma kaj vse delajo...naj še kdo reče da samo EA izdaja nepopolne igre
4) dresi in dodatki...državne ekipe sploh nimajo svojih dresov...licenca je samo adidasova kar pomen da žoga je od adidasa in čevlji tud (ne pa vsi in tisti ki niso zgledajo zlo čudno)
5)obrazi igralcev so nekateri zelo realistični nekateri pa totalno sfaljeni...kot celota pa igralec izgleda bolj kot liki iz kakšnih streljačin...ne preveč realistično
6)stadioni so totalna polomija...grdo...trava tudi...in tud mreža od gola se premika čist isto kot v fifi ne pa realistično kot so nekateri pisali
7)pred tekmo so izredno dobri filmčki ki kažejo najprej garderobo pa prihod na igrišče pa slikanje...tudi začetno enajsterico...tu je PES 100x boljši od fife.
8)ko se tekma začne se tud moje razočaranje veča...ne vem kakšen realizem naj bi to bil ampak najprej grafično razočaranje...potem dobra stran fizika gibanja igralcev in podaje je zelo dobra...zelo slaba pa je fizika pri tacklingu in pri strelih na gol (to je letos fifa precej bolj dodelala)...način kako igralec brcne žogo je totalno sfalen (čist arkadni) enako padci in spotikanje
9)pregled nad igro je iz podobne kamere kot jo uporabljam v fifi zelo slab tko da res nisem niti mal uživou...
10)ne vem kaj naj še rečem...jst sm razočaran, moj prvi utis je zelo slab...po vsem kar so ljubitelji te igre napovedovali sem pričakoval mnogo več, predvsem od igralnosti

to je samo moje mnenje...ne mi zamert al pa se kregat z mano prosm
mislm da bom ostal kar pri fifi
Image

Joja Kozara
amater
Posts: 59
Joined: 10 Nov 2003 14:50
Contact:

Post by Joja Kozara » 22 Nov 2003 19:54

Ni govora o kregu. Postavu sm temo na katero pričakujem vsakršno mnenje. Angel hvala ti. Povej mi samo če igraš FIFA-o tut v multiplayeru in kakšna se ti zdi igra preko žice.

User avatar
PoWeRbo|
starejša faca
Posts: 149
Joined: 08 Jun 2003 17:41
Location: Murska Sobota

Post by PoWeRbo| » 22 Nov 2003 19:57

www.konamityo.com/we/en/pes3pc/pes3_patch1102.exe

- Fixed so that the settings of "Setting.exe" will be reflected accordingly.
- Fixed the problem of game running too fast in the full screen mode.
- Fixed the problem of the game stopping when switching to "Window mode".
- Fixed the problem of the game stopping when only Spanish is installed, and when trying to change the language sound.
- Fixed the portions of the game stuttering during the match.
- Fixed the problem of changing the player call name, when there is only one language installed.
- Fixed so that the game can be played through the finals in a multi player mode.
- Fixed the shadow effect of the player on the pitch.
- Cleared the line when the game screen fades out (happened rarely)
- Fixed the problem of the schedule becoming incorrect after the 7th week of the 3rd season in the Master League mode.

User avatar
RedDevil
VIP
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2002 01:05
Location: Radovljica
Contact:

Post by RedDevil » 22 Nov 2003 22:47

angel: vecina stvari ki si jih nastel niso kljucnega pomena. priznam, znizujejo oceno a po drugi strani to, da si jih omenil, pove le to da das vec na "zunanji izgled" kot spil sam. ni pravih imen, grafika, kamera (ki je sicer dobra, samo fife si prevec navajen) meniji (ki so cisto funkcionalni, samo z tipkami moras pac delat) in te stvari. pri fuzbalu je najpomembnejsa igra in vecini ljubiteljev simulacij nogometa (kar fifa ni) je vseeno tudi ce igra z vsemi izmisljenimi podatki in igralci, samo da je igralnost dobra. ampak tebi tudi igralnost ni. ne bom se kregal s tabo, ker je to kot si ze dejal tvoje mnenje. ampak da so streli in fizika arkadna (arkadna?! nevem kako lahko kdo rece da se tisti balon iz fife lahko primerja z PESovo zogo) me pa ne bos preprical. do sedaj se nisem srecal ljuda, ki bi trdil da je PES v kateremkoli pogledu arkadnejsi od fife. nasprotno, vecini se je prizgala luc in sveta marija, da so koncno ugledali pravi fuzbal. tudi sam sem do sejda zvesto nazigal fifo a odkar sem probal pes3 se je ne morem pritakniti. tudi ce bi se je hotel...

se strinjam da so zadeve kot je grafika, licenca in ostali sodr na fifini strani, a to na samem koncu ob taki igralnosti niti ni tako pomembno. mirne duse lahko recem, da PES3 JE simulacija nogometa, FIFA pa je vedno bila in vedno BO arkada. s tem sicer ni nic narobe, dokler kdo ne rece da je ravno obratno...

tisti, ki si lastijo PS si to ze vedeli, ostalim se je (se nam je ;) ) luc prikazala sedaj. ze podatek, da sem na najtezji stopnji fifo 2003 obracal z lahkoto in sem v igri trajajoci okoli 10 min dal vsaj 3-4 gole, racunalo pa 1-2. PES3 pa igram na srednji (zaenkrat:) tez. stopnji pa je rezultat po 20 minutah (!!!) igranja vse od 0:0 do 2:2 (redko vec).

da se enkrat povdarim. ne trdim da je FIFA slaba igra. samo prosim, ne mi prodajat buc da je fizika, odvzem zoge in strel arkaden. upam da nisi naredil najvecje napake in sel streljati z igralcem z napacno nogo (se pravi z napacne strani). potem logicno da se igralec zlomi in od sebe spravi "jajc" od strela :). mas vse napisano ker igralec s kero stralja, in kdo strelja z obema...toliko zaenkrat ;)
"We ride together, we die together. Bad Boys for life." - Mike Lowrey

User avatar
Aragorn
VIP
Posts: 1087
Joined: 28 Oct 2003 11:56
Location: Ljubljana

Post by Aragorn » 23 Nov 2003 01:03

maš verjetno kar prav... men je izgled pomemben in PES3 me enostavno ne pritegne. priznam da je v primerjavi s fifo03 (k že omenjaš) dosti bolši ampak fifa04 mi je pa vseen bolj pri srcu.
to kar si reku, da tist k hoče nogomet mu izgled ne pomen nič...mogoče velja za nekatere ampak jst sm med tistimi ki jim mora igra tud izgledat vredu da je realistična.
priznam pa da bi fifa04 rabila nekaj PESove igralnosti... z mešanjem teh dveh iger bi dobil popolno žogobrcno igro :D
Image

User avatar
PoWeRbo|
starejša faca
Posts: 149
Joined: 08 Jun 2003 17:41
Location: Murska Sobota

Post by PoWeRbo| » 23 Nov 2003 09:45

Reddevil: jaz tudi na srednji tež. stopnji špilam :wink:

User avatar
max payne
amater
Posts: 83
Joined: 26 Aug 2003 10:17

Post by max payne » 23 Nov 2003 11:09

angel21 wrote:maš verjetno kar prav... men je izgled pomemben in PES3 me enostavno ne pritegne. priznam da je v primerjavi s fifo03 (k že omenjaš) dosti bolši ampak fifa04 mi je pa vseen bolj pri srcu.
to kar si reku, da tist k hoče nogomet mu izgled ne pomen nič...mogoče velja za nekatere ampak jst sm med tistimi ki jim mora igra tud izgledat vredu da je realistična.
priznam pa da bi fifa04 rabila nekaj PESove igralnosti... z mešanjem teh dveh iger bi dobil popolno žogobrcno igro :D
tudi mene PES 3 se ni zasvojil.Tudi mojemu prijatelju se je zdel prvo uro igranja brezvezen(govorim o demu).a ko ti enkrat ugotovis vse te fore(fora je v tem da vseh for nikoli ne ugotovis) in spreminjas taktiko in.... te spil totalno zasvoji.Sicer pa na tipkovnico skoraj ne mores igrati,ketr je prevec tipk.najraje je analogni joypad.Po priblizno 4 dneh igranja moj prijatelj naziga PES 3 demo po 6 ur na dan ,ce verjames ali pa ne.jaz pa se bom PES-u 3 posvetil kasneje,ker mam zdaj za spilat Call of Duty.

User avatar
JOKER
starejša faca
Posts: 103
Joined: 16 Nov 2003 19:56
Location: Debeli rtič

Post by JOKER » 23 Nov 2003 11:36

Prav vesel sem za to temo ! Pravkar se odločam o nakupu eno teh dveh iger in dobrodošli so komentarji - SUPER! :wink:
Moram pa povedati oziroma napisati,da imam v svoji zbirki vse Fife ki so bile izdane tudi Korea in za tiste čase v katerem je igra nastala je bila grafika in izgled dobro narejeno.
Ljudje smo pač takšna bitja,da z ničemer nismo zadovoljni - vedno hočemo več in boljše - zakaj ? Ker imamo priliko izbire.Če bi bila samo Fifa na tržišču bi jo neizmerno hvalili.
Še dobro,da lahko izbiramo !
Glede nato,kakšne grafične kartice obstajajo pričakujemo odjemalci oziroma uporabniki iger najboljše in prav je tako,kam pa bi prišli,če bi bili zadovoljni z prvim izdelkom ?
Torej, sem istega mnenja.Tudi jaz dam dosti na sam izgled igre.Takoj ko jo zaženeš mora igra narediti pozitiven učinek in to pritegne tudi ostalo populacijo.
Podpiram in z veseljem prebiram vaša mnenja.
Lp Joker . :wink:

P.S. Urednikom strani pa : vsaka čast

Joja Kozara
amater
Posts: 59
Joined: 10 Nov 2003 14:50
Contact:

Post by Joja Kozara » 23 Nov 2003 11:39

Za vse ljubitelje PES-a http://issland.com/indexh.shtml

Tu bote našli čisto vse. Kar se tiče originalnih imen so na tej web strani vse zrihtali kmalu pa tut za 3-ojko. Zato pa ima edit mode pa lahko zamenjaš vse kar si zamisliš. Tekmovanj je seveda obilno, še posebej master league v kateri izbereš eno od najboljših svetovnih ekip in začneš v 4-ti ligi in netraja samo 5 sezon ampak v nedogled, kupovanje igralcev, ko služiš PES pike glede na zmago in rezultat in še in še.

Nevem men je PES dražji, sm ga pa tu preigral na PS2.

Ljubitelji PES-a ne skrbite to je računalniška verzija in imamo sigurno več prednosti kakor PS2 igralci. Ko enkrat narediš igro za konzolo ji ni več popravka, zato PC igralci pričakujte v bližnji prihodnosti popravek ki bo zamenjal vsa imena in ostale podrobnosti, če ne pa edit mode pa tipkajte.

Škoda za multiplayer, ker bi se lahko pomerili preko neta. Jst igram master ligo na jakosti treh zvezdic

User avatar
Aragorn
VIP
Posts: 1087
Joined: 28 Oct 2003 11:56
Location: Ljubljana

Post by Aragorn » 23 Nov 2003 12:53

samo men se zdi pa to neumno da moreš sam ko dobiš igro vse spreminjat...1000 imen 100 klubov...pa to lahko 2 dni sam tipkam.
pol pa še downloadat patch za vse drese da bodo zgledali avtentično pa...
ne ta igra je res za tiste ki jih zanima samo igranje, ne glede na to s kom igraš.

glede master league bi pa rekel tkole...ne PES ne Fifa nimata to najbolje urejeno. Zakaj? Zato ker ni namišljenih mladincev ki bi vsako leto prihajali v klube kot novinci... To pomeni da če igraš master league 20 sezon so tvoji igralci stari več kot 40 let...a je to realistično? Fifa ima samo 5 let kar je velik premal ampak bolj realno.

zanimivo bi blo če bi igra zgledala tko kot uvodni filmček...to bi pa blo noro!
Image

User avatar
RedDevil
VIP
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2002 01:05
Location: Radovljica
Contact:

Post by RedDevil » 23 Nov 2003 12:59

pri meni dosti pove podatek, da se editiranja sploh se dotaknil nisem, ker vedno ko pridem v spil takoj letim igrat...in potem igram dokler se ne odtrgam od racunala. ko smo bli ze pri realizmu - vse fife sem igral tako, da skoraj nisem nic menjal (oz. za to ni bilo potrebe). ko tu zamenjas igralca sele vidis kaj to pomeni, ko lavfa 2x hitreje od ostalih :) (logicno, po 90. minutah so vsi ostali crke...).

aja, ce bom sel kaj editirat bom sel samo imena klubov. recimo manchester - sej je vec kot pol igralcev z pravilnimi imeni. ostali majo pa tko podobne da ves za koga se gre. Ko spremenis imena klubov ti je pa itak ze (skoraj) popolno.
"We ride together, we die together. Bad Boys for life." - Mike Lowrey

User avatar
PoWeRbo|
starejša faca
Posts: 149
Joined: 08 Jun 2003 17:41
Location: Murska Sobota

Post by PoWeRbo| » 23 Nov 2003 13:07

A je že dal kdo kakšen lep gol? Jaz mam 2 na zalogi, bom pozneje link prilepil :)

User avatar
PoWeRbo|
starejša faca
Posts: 149
Joined: 08 Jun 2003 17:41
Location: Murska Sobota

Post by PoWeRbo| » 23 Nov 2003 13:15

http://www.freewebs.com/vulc4n0/KONAMI-WIN32PES3010.zip

Fajl je zipan. Odzipaš in ga postaviš v PES3 save mapo.

PROSTOR 2 in 3 za shranjevanje v igri morata biti prosta.


Igral sem z AC Milanom. Dosegel sem izjemen gol, nato pa še bolj izjemnega prejel v naslednjem napadu.

Have phun :)

Joja Kozara
amater
Posts: 59
Joined: 10 Nov 2003 14:50
Contact:

Post by Joja Kozara » 23 Nov 2003 14:49

[quote="angel21"]samo men se zdi pa to neumno da moreš sam ko dobiš igro vse spreminjat...1000 imen 100 klubov...pa to lahko 2 dni sam tipkam.

Klubov je 64 in to najboljših na svetu, če spremeniš ime v klubu se avtomatično zamenja tudi v reprezentanci v kateri igra. Več kot 50% igralcev je pravilnih.

Koga zanima za starost, igraš pet let in šele takrat začneš neki ustvarjat pa je vsega konec.

V PES-u si imena zamenjamo, to mi ni problem in igram ligo, kupujem prodajam in se špilam do nezavesti.

Konec koncev je pa do naslednjega meseca napovedan dvoboj:

FIFA2004 vs PES3 pa bomo vidl mnenja svetovne javnosti.

V glavnem igrajte uživajte tako v FIFA-i kot v PES-u.

Sriple Tix
starejša faca
Posts: 199
Joined: 27 Jul 2003 18:09

Post by Sriple Tix » 23 Nov 2003 15:05

Ko sem pred letom dobil FIFA 2003,sem takoj svignil v trgovino in si kupil joypad.Nato sem ga noro uporabljal pol ure...,dokler nisem pred tednom dobil PES3.Razen dirkacin,mi sportne simulacije ne lezijo pri srcu,toda v tem spilu sem celo enkrat zmagal.In joypad ne lezi vec pozabljen v kotu...!
Kaj hocem povedati.V enem letu sem igral FIFO pol ure,PES pa sem ze danes igral trikrat vec.In se jo bom!

User avatar
Aragorn
VIP
Posts: 1087
Joined: 28 Oct 2003 11:56
Location: Ljubljana

Post by Aragorn » 23 Nov 2003 17:31

Joja Kozara wrote:
angel21 wrote: Konec koncev je pa do naslednjega meseca napovedan dvoboj:

FIFA2004 vs PES3 pa bomo vidl mnenja svetovne javnosti.

V glavnem igrajte uživajte tako v FIFA-i kot v PES-u.
kakšen dvoboj? nč ne vem o tem
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 71 guests