graf. kartice

Pogovori o že izdanih igrah, nasvetih za igranje...
Post Reply
zlabra
n00b
Posts: 11
Joined: 04 Dec 2003 11:32

graf. kartice

Post by zlabra » 04 Dec 2003 11:36

ko sm brskal po forumu sm zaznal d ima veliko ljudi probleme z graF. KARTICO GF pri fifi2004/03 in pri nfs. ali je to kriva grafika ali igra.
ali ma kdo iste probleme z ati radeon

hvala
turn on the computer and play

User avatar
X X X
vsem poznan
Posts: 391
Joined: 13 Oct 2003 12:19
Location: ŽALEC

Post by X X X » 04 Dec 2003 12:00

mislim da je ATI RADEON za odtenek zmoglivejša kot GF .
mam radeona 9600 pro in je zelo v redu . lahka igram vse na full. MISLIM DA SO RADEON GRAF.KART. BOLJŠE.
---- THE END ----

User avatar
PoWeRbo|
starejša faca
Posts: 149
Joined: 08 Jun 2003 17:41
Location: Murska Sobota

Post by PoWeRbo| » 04 Dec 2003 13:03

fan gf-ja bo rekel da je gf boljši fan ati-ja oz. radeona pa bo reku da je radeon boljši :wink:

sam se štejem med fane gf-ja, ki mi odlično služi :wink:

User avatar
BB4l
igralec jr.
Posts: 1060
Joined: 26 Oct 2003 10:50

Post by BB4l » 04 Dec 2003 14:52

tkole je, razni ATI radeoni pa to, majo sam trademark od ATIja, in ne prihajajo iz ATIjevih tovarn. točno ne vem kje so narejene, zagotovo pa niso direktno iz ATIja, sej original ATIjeve grafične kartice stanejo 100k in več (tut 128 megabajtne so tok, 256 pa še 1x več). geforce je pa dokej bolši glede updatov, sej z updati več nardijo, in ne polovično kokr pr atijevih (lahko opazte da so updati neki beta....za taprave dodatke je treba neki plačat pomoje). tko to je. pa tut gf je meu prej 256mb, in se še razvija, ATI ga pa počas ne dohaja več. same grafične so mogoče od ATIja bolše (gole grafične-brez updatov in tega) vendar je pri gf bol poskrben za update driverjev pa tega. prisegam na GF in NVIDIO, ki se bo v naslednjih leti še izpopolnila pa postala še bolša, bolša tut od ATIja (originala), po ceni in po vsem ostalem. to je sam še uprašanje časa.
LP
We ride together, we die together...BadBoys4life!!!

User avatar
Wolfram
VIP
Posts: 427
Joined: 09 Dec 2002 13:59
Location: Ivančna Gorica

Post by Wolfram » 04 Dec 2003 14:59

ATI Radeon kartice so trenutno najboljše kartice, saj je nvidia z fx serijo naredila veliko napako - polom, po domače. Vsi radeoni so referenčne kartice od atija, torej so narejene točno po ati originalu - ni razlik, razen v dodanih programih v škatli in raznih priključkov. Kdor trenutno zanika nadvlado atija, živi v veliki zmoti.
Demokracija je naša diktatura

User avatar
BB4l
igralec jr.
Posts: 1060
Joined: 26 Oct 2003 10:50

Post by BB4l » 04 Dec 2003 15:05

odvisno, kaj je zate trenutno. a je to, da govorimo o 128 mb karticah al 256?? glede 256 se ne bi z atijem kej slinu, ker se ne more primerjat za GF, in pr NVIDIi potrjujejo, da so res nardil napako, sam je pa serija 256 mb grafik, ful novga nardila....zdej pa razvijajo neki novga, baje v naslednjih 2 letih ne bo več AGP, ampak neki druzga. lahko sam čakamo
We ride together, we die together...BadBoys4life!!!

Sriple Tix
starejša faca
Posts: 199
Joined: 27 Jul 2003 18:09

Post by Sriple Tix » 04 Dec 2003 15:29

Wolfram,ni vredno...!
Vse clanke specializiranih revij,benchmarke,cenike,primerjalne teste bi mu lahko predstavil,pa bo se vedno trdil isto.
freestyle-MASTER!Lepo,da si zadovoljen s svojo graficno kartico!

User avatar
Aragorn
VIP
Posts: 1087
Joined: 28 Oct 2003 11:56
Location: Ljubljana

Post by Aragorn » 04 Dec 2003 16:21

Ej mal bedarije mečeš vn freestyle
Prvo kot prvo to o ATI originalih nimaš pojma... Ko sm jst kupoval pc in sm zbral Radeon 9700 Pro je bla razlika v ceni med ATI Radeon 9700 Pro in Sapphire Radeon 9700 Pro samo 20 EUR!!! In gre za enake kartice... Sapphire dela po licenci in uporablja ATI-jeve čipe.

Drugič, glede driver update-ov. Res je da je mel ATI na začetku bolj nestabilne driverje ampak so se s časom tud na tem področju popravil tko da majo zdej stabilne driverje in jih redno obnavljajo. In ni nobenih beta verzij kaj šele da bi blo treba plačevat update...halo!

Tretjič, glede najnovejših kartic. ATI Radeon 9800 XT je trenutno najboljša kartica z 256mb. Ne vem od kje teb podatki ampak nimaš pojma. ATI je že dve leti stalno korak pred Nvidio. Žal...tako je.

Četrtič...ne trdim da so nvidia gf slabe kartice. Sigurno so odlične in še boljše bojo ampak zaenkrat je ATI kralj. Včasih so pa razlike med najboljšim in drugouvrščenim itak zelo majhne tko da...

nuff said
Image

User avatar
BB4l
igralec jr.
Posts: 1060
Joined: 26 Oct 2003 10:50

Post by BB4l » 04 Dec 2003 16:39

dj angel model ne prbiji, pa prej se mal pozanimi!!! jst sm se fejst predn sm šu pisat tole (in vem iz slastnih in izkušenj drugih).
1.)mal si oglej ATIjevo update drivers stran, gor boš najdu en obrazec za prjavt se če hočeš dobit polne gonilnike, prijava stane 100 evrov (prjavjo se lahka itk sam rač. firme, ki updatane gonilnike naprej prodajajo).
2.) klikn tale link: http://www.mlacom.si/www.mlacom.si%20Fi ... ikimal.jpg poišč grafične kartice u tabeli pa boš vidu: ATI pa powered by ATI in glej ga zlomka, cena je v poveprečju za 10k večja (to je pomoje kr dost).
3.) predn ugovarjaš mojim trditvam, se močno prepričej, pa si oglej kakšne strani pa cenike (če se gre za cene)
4.) ATI grafične kartice so bol mišlene za "ustvarjanje" kot za igranje, ker tut niso dost vzdržljive (povprečna življenska doba je 1 leto pa 4 mesce, NVIDIine pa kar 2 leti in pol (če ne upoštevamo potrošnega materiala na grafičnih-ventilatorji...)).
kar jest pišem je preverjeno in dokazano, torej si ne izmišljujem kr neki u 3 krasne. priznam pa da kej nism dobr prebrou, pa ni čist res
LP :roll:
We ride together, we die together...BadBoys4life!!!

User avatar
BB4l
igralec jr.
Posts: 1060
Joined: 26 Oct 2003 10:50

Post by BB4l » 04 Dec 2003 16:49

aja, pa da se bote prepričal da je GF bolši od radeona še tole (slikce kjer vidte TOPten zmogljivosti grafičnih kartic in lahko vidte da GF "pihne" radeone v istem cenovnem razredu--PAZI, CENOVNEM RAZREDU, čipi od 128 mb pr radeonu 9600 se lahka čist razlikuje od čipa pri radeonu 9200 in 9800 prav tako pa tud GF 5900 od 5950....)
Image

Image
We ride together, we die together...BadBoys4life!!!

User avatar
Aragorn
VIP
Posts: 1087
Joined: 28 Oct 2003 11:56
Location: Ljubljana

Post by Aragorn » 04 Dec 2003 17:10

nikjer na tej tabeli ne vidm da bi nvidia pihlna ATI
pa še prva tabela je brez FSAA in Anisotropic Filtering...
poglej si tabelo kjer je AA pa Aniso vključen
sicer mi pa ni treba kazat teh tabel k si znam sam prebrat na netu, če pa že hočeš ti bom pa jst prekopiru kakšen članek o tem pa ga boš prebral celega ker samo tabele gledat ni dovolj

pa glede gonilnikov...ne vem kje si ti to vidu ampak jst redno downloadam gonilnike iz ATI-jeve uradne strani (catalyste) in so zastonj kar je tud logično

glede cene sm pa že prej pozabu napisat da ma nvidia itak dražje kartice kot ATI tko da...
tisto glede razlik je pa res...kot sm povedu pr moji kartici je bla razlika 20 EUR in nč več

nisi podučen in ne pametuj če nisi sam sprobu Radeona
aja pa še enkrat ponavljam jst nism nč slabga reku o nvidii ampak na jetra mi gre če kdo ku**ca ATI k ga sploh ni sprobu
sicer pa k smo že pr tem...kero kartico pa maš ti? tolk da vem
Image

User avatar
BB4l
igralec jr.
Posts: 1060
Joined: 26 Oct 2003 10:50

Post by BB4l » 04 Dec 2003 17:11

hehe, se spomnm tut časov, k sm meu še radeona (meu je 4 mb drugi pa 128) in ker mi zarad teh beta updateov ni delou, sm se razpizdu ga odšraufu pa šu po GF 128mb(še prej sm meu tut GF 64 in zdj jo mam tut, ker sm obe prodou in čakam na 512 mb čez eno leto) pa je radeon čist u k### z gonilniki, pa uni k niste nikol posestval Gf ne govort kok je slaba, k se močnoooooo, motte. niste je sprobal torej ne govorte, jst sm meu usaj 8 grafičnih kartic, pa mi je GF 64mb do zdej služu clo bol kt radeon 128. pr GF 64mb če maš update pa jo overlockaš (lohka jo kr dost če dodaš ventilator pa hladilnik da jo hladita direktno) in dela kr dost bolš tut od 128 mb radeona. probite :wink: radeonov pa ne morš oz. ne smeš overlockat za kej več kot 1x, ker ma čipovje k je ful občutljivo na temperaturo (deluje pri konstantni temperaturi in če se kej poveča al pa zmanjša temperatura ti sam crkne-zato sm jo prodou pa zanjo dobu 5k).
premislte, če pa mislte da je radeon bol, si nabavte usaj rableno GF 64mb pa bote mel jasnešjo sliko sj vas bo čist prevzela
LP
We ride together, we die together...BadBoys4life!!!

User avatar
Aragorn
VIP
Posts: 1087
Joined: 28 Oct 2003 11:56
Location: Ljubljana

Post by Aragorn » 04 Dec 2003 17:25

k si me že tolk razkuru
če si upaš si poglej tole stran http://www.tomshardware.com/graphic/200 ... 00-13.html
odpri pa si preber pa pejt stran za stranjo naprej in boš našu ocene z benchmarkov in zaključek na koncu
na enih benchmarkih še 9700Pro premaga 5900 ultra
preber si pa pol prid pametovat!
Image

User avatar
BB4l
igralec jr.
Posts: 1060
Joined: 26 Oct 2003 10:50

Post by BB4l » 04 Dec 2003 17:33

lol, fak ste ej, da si tkole upate dopovedvat pa da sm vas tkole komot izzvou!!! sj usi vemo da je ATI bolši pa da ga je GF prehitu sam lani z MX serijo. ne morm vrjet, razočaral ste me pa da ste vrjel da resno mislem da je treba update plačat. ok, upam da ni blo kakšne zamere. aja topic, model, probi ti kkšne gonolnike za GF snet, pomoje da bi delal.
angel, mam radeona 9800XT ultra al kaj je, pa delo PERFEEEEECT
ajd
We ride together, we die together...BadBoys4life!!!

User avatar
Aragorn
VIP
Posts: 1087
Joined: 28 Oct 2003 11:56
Location: Ljubljana

Post by Aragorn » 04 Dec 2003 17:41

:fool :fool
Image

User avatar
Wolfram
VIP
Posts: 427
Joined: 09 Dec 2002 13:59
Location: Ivančna Gorica

Post by Wolfram » 04 Dec 2003 17:48

:slap:
Demokracija je naša diktatura

zlabra
n00b
Posts: 11
Joined: 04 Dec 2003 11:32

??

Post by zlabra » 04 Dec 2003 18:27

očitno sm zbral zanimivo temo. jst se odločam med malo slabšim karticam in to sta::

-GeForce FX 5200 (NV34), 128MB, 64 bit, 350 Mhz, AGP 8x, dvi-i, TV-Out i
in
- GeCube ATI RADEON 9200 128MB 8xAGP 128MB DDR + TV out, DVI-I

grafična bo služila za bolj ali manj za igre.

kaj to pomeni ta GeCube, nek sm bral d je zraven pisalo namesto gecube pa VGA, kaj ponazarja?

in ali so to graf. dosti zmogljive za igre k so prišle v tem mesecu in za igre ki bodo izšle :?:
turn on the computer and play

User avatar
Aragorn
VIP
Posts: 1087
Joined: 28 Oct 2003 11:56
Location: Ljubljana

Post by Aragorn » 04 Dec 2003 18:38

vse igre boš lahko igral tud prihajajoče ampak ne obetaj si visokih detajlov in resolucij
Image

User avatar
X X X
vsem poznan
Posts: 391
Joined: 13 Oct 2003 12:19
Location: ŽALEC

Post by X X X » 05 Dec 2003 09:15

tole je blo pa že kr nevarn so se že grafične kartice lomle .toliko tabel in net naslovu v takem cajtu ma sta vidva tole kr resn uzela (TO MI JE VŠEČ ČE SODELUJETA ) :D :D :D


LP X X X !!!!
---- THE END ----

User avatar
JOKER
starejša faca
Posts: 103
Joined: 16 Nov 2003 19:56
Location: Debeli rtič

Post by JOKER » 06 Dec 2003 11:49

Ej fantje TOO MUCH :!: :!:
Sem imel občutek,da izdelujete kartice in se bori vsak za prevlado svoje firme.
Sem nevtralen, čeprav uporabljam Ati Radeon.
Imel pa sem tud že GF .
Da vas lahko takšna stvar vrže iz tira in si kopirate članke ..... :twisted:
Fantje,dajmo vrečt kakšno diskusijo o kakšni igri ne pa da vsak navija za svojo kartico,kar pa je seveda normalno ampak freestyle je šel res predaleč.
Kar pa me najbolj :evil: pa je, da je na koncu priznal,da se z nami,ki prebiramo članke dela dobesedno norca.
Napisal je:

vrjet, razočaral ste me pa da ste vrjel da resno mislem da je treba update plačat. ok, upam da ni blo kakšne zamere.

To je za mene zelo podlo,da je šel tako daleč.
Torej v bodoče Freesytyle moramo tvoje izjave jemati z rezervo,ker nikoli ne bomo vedeli ali pišeš resnico ali lažeš ali pa si si spet koga sposodil,da se z njega norčuješ.

Moje mnenje :
Pusti, da tekmujejo med seboj izdelovalci grafičnih kartic,ne pa uporabniki le teh !

P.S.
Pa brez zamere :!:
Joker ma vas rad !

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 67 guests