VELIK problem! Comp zrzava NON-Stop!

Pogovori o že izdanih igrah, nasvetih za igranje...
Post Reply
User avatar
The player
n00b
Posts: 19
Joined: 26 Jul 2007 22:59
Location: Še zmerm na Rap field-u

VELIK problem! Comp zrzava NON-Stop!

Post by The player » 07 Jun 2008 14:00

Lep pozdrav!

Najprej sory, ker to reč objavljam v napačno rubriko, a nisem našu rubrike, kjer bi lahko odprl temo.
Js sm v "majhnih" težavah sedaj, ker se šola končuje js pa rabm nujn računalnik, da bom naredu še zadne opravke za šolo in mi lih sedaj dela probleme. Kdor bo sposoben pomagat se mu iz srca zahvaljujem

Problem je ker od včeraj naprej mi računalnik non stop zmrzava kar pomeni, da ga sploh ne morm uporabljati in moram vsako skundo uporabiti gumb reset.
Ne bom kompliciru reč je taka: Stvar skos zmrzuje in včasih zmrzne med samim procesom zaganjanja računalnika, kar pomeni, da včasih še v Windowse ne pridm. Dons mi je uspel bit na kompu kakih 5 minut in sm se tudi lotu čiščenja, saj mam gor ne vem kok ene nesnage (problem je ker računalnik uporabljajo še drugi), sa mstvar ni pomagala.

Mogoče kdo ve kaj je problem?

JSt sklepam, da je kriv preveč zapacan disk al pa kšn zlonamerni virus, ki mi ga antivirus ne zazna, rpoblem je tut to, da mam nezaščiten komp že približn pol mesca.

Kva vi predlagate?

- bi mogu formatirat C disk kjer so windowsi ostalo pa pustit?
- al nest na servis, kar bi pa tut dost koštal?

LP

pa dobr se mejte :wink:
Running through the life of pain
it's insane
With this move you will lost your game!
You sure Kandos?!

User avatar
Necro
starejša faca
Posts: 212
Joined: 04 Jun 2006 13:48
Location: drugje kot ti
Contact:

Post by Necro » 07 Jun 2008 23:41

jaz bi formatiral :)
mislim pa da je virus. Sem že imal podobne probleme, rač. je ful štekal in nazadnje sm tud mev problem ko v windows nisem prisel. V obeh primerih nisem imel antivirusa gor in sem glih kaj novega potegnil iz neta. Ponavad mam AV skoz. Sam so bli problemi z AV zato ker mi je potekla licensa, in js se nisem zmenil za to ^^
Image

User avatar
The player
n00b
Posts: 19
Joined: 26 Jul 2007 22:59
Location: Še zmerm na Rap field-u

Post by The player » 09 Jun 2008 14:05

Js tut sklepam, da je virus, sam problem je ker nisem nič kaj dol vlekel iz interneta kar bi blo sumljivo, če pa sem sem pa antivirusno pregledal. Problem je tut v tem, ker nimam nobenga zanesljivega antivirusa, ker sm mel časovno različico, pač uno ko ti poteče čez neki cajta.
Drgač komp se mi ne segreva in je cel cajt normalno delal do usodnea dne.
Problem je tut v tem, če je virus, kako naj vem na kerm disku je, ker sedaj ne vem a bi formatiru C disk al bi kr ve paticije zbrisu.

uživite
Running through the life of pain
it's insane
With this move you will lost your game!
You sure Kandos?!

User avatar
Necro
starejša faca
Posts: 212
Joined: 04 Jun 2006 13:48
Location: drugje kot ti
Contact:

Post by Necro » 09 Jun 2008 22:29

Ponavadi je v C
Men je format C-ja vedno porihtalo use.
Image

User avatar
h3ck3r
vseznalec
Posts: 484
Joined: 05 Jan 2007 13:20
Location: Wolfenstein

Post by h3ck3r » 10 Jun 2008 18:54

Najverjetneje je pregrevanje krivo.<---@Spregledal :(

Na tvojem mestu bi formatiral. Lahko pa, da je tudi kakšna napaka v Windowsih :) Poskusi s formatiranjem :)
Image
Image
Troll, troll, troll your post, Gently down the feed.
Merrily, merrily troll along, A life is what you need!

User avatar
The player
n00b
Posts: 19
Joined: 26 Jul 2007 22:59
Location: Še zmerm na Rap field-u

Post by The player » 11 Jun 2008 22:42

No na srečo sm reč popravu. Full tnx, da ste mi pomagal!
Drgač diska nism formatiru, ampak sm ga kr fizično zamenu z drugim, ker sm se spomnu, da mam doma zalogo diskov, ki mi jih je fotr prnesu s službe, tko, da se bom lotu formatiranja enkrat drugič.
Zdej morm pa še poskrbet za antivirus, na srečo mam za en let že poskrblen, mam pa bit defender, sam me mal skrbi, ker ne vem, če je v redu, ampak za silo bo.

tnx

LP
Running through the life of pain
it's insane
With this move you will lost your game!
You sure Kandos?!

User avatar
h3ck3r
vseznalec
Posts: 484
Joined: 05 Jan 2007 13:20
Location: Wolfenstein

Post by h3ck3r » 13 Jun 2008 18:50

Nod32 si namesti. Težave odpravljene. Bit Defender ni ravno preveč zanesljiv ;)
Image
Image
Troll, troll, troll your post, Gently down the feed.
Merrily, merrily troll along, A life is what you need!

User avatar
Necro
starejša faca
Posts: 212
Joined: 04 Jun 2006 13:48
Location: drugje kot ti
Contact:

Post by Necro » 19 Jun 2008 18:31

Maš tud kaspersky ki ima lepo oceno ;)
Drugače jas rajši zaupam Avastu. Kaspersky mi je vedno tečnaro za nov kluč
Image

User avatar
The player
n00b
Posts: 19
Joined: 26 Jul 2007 22:59
Location: Še zmerm na Rap field-u

Post by The player » 23 Jun 2008 15:52

Se strinjam, sam tko kot vsak program ni 100%, ker dvomim, da obstaja 100% zanesljiv antivirus.
Drgač sm mal pozn ampak sm zvedu, kva je problem z kompom.
Disk sm zamenu (bil je čist brez virusov ni mel not niti bita zapolnjenega), ga lepo napolnu z windows XP in mi je normalno delu 1 dan. Drug dan je začel spet zmrzovat kot prej.
Rešitev: Kriv je bil ram, ki se je pokvaru, ker sm mel not dva 1 po 256 MB pa druzga po 512. Zdej sm pokvarjen ram dal vn in zdej dela spet normalno.

LP
Running through the life of pain
it's insane
With this move you will lost your game!
You sure Kandos?!

User avatar
h3ck3r
vseznalec
Posts: 484
Joined: 05 Jan 2007 13:20
Location: Wolfenstein

Post by h3ck3r » 24 Jun 2008 20:26

RAM-i so kar pogostokrat krivi, da se ti uniči kaj. Ala procesor, disk in podobne drobnarije :)

Sicer pa ja, ne obstaja 100% zanesljiv antivirusnik. Sicer pa sem se včeraj naučil dobre lekcije. Z mokro coto prej spraviš iz diska virus kot pa z Nod32. Rešitev? Namestiš si Spyware Doctorja. Pa garantirano računalnik deluje kot urica :D
Image
Image
Troll, troll, troll your post, Gently down the feed.
Merrily, merrily troll along, A life is what you need!

User avatar
The player
n00b
Posts: 19
Joined: 26 Jul 2007 22:59
Location: Še zmerm na Rap field-u

Post by The player » 25 Jun 2008 22:21

h3ck3r tnx za nasvet :)
drgač sm razmišlu že z spyware sherifom, sam je problem, ker sj veš kako stvari delujejo, če so piratske pa maš pol same težave, pa se mi jih ne da reševat. Drgač pa uporablam spybot pa po pravic nism kej dost zadovoln. :(
Running through the life of pain
it's insane
With this move you will lost your game!
You sure Kandos?!

User avatar
h3ck3r
vseznalec
Posts: 484
Joined: 05 Jan 2007 13:20
Location: Wolfenstein

Post by h3ck3r » 26 Jun 2008 08:38

Spybot, kolikor sem slišal, paničari za vsako malenkost. Če boš preglejeval kako stran z torrenti ala piratebay ti bo gnjavil za vsak klik. Verjetno, da se motim, ne me držati za besedo. Govorice so pač govorice ;)

Ampak, ali imaš nameščenih več antivirusov? Kajti priporočljivo je imeti samo enega, v skrajnem primeru 2. Sam imam trenutno Nod32 (bljeh...) in Spyware Doctorja in si Noda zaenkrat še ne upam zbrisati, ker mi trenutno učinkovito odbija viruse. Če pa se mi kakšen razpase po disku pa ga odstranim z Spyware Doctorjem. Nod je edino dober za odganjanje, za brisanje niti najmanj zanesljiv. Uporabi ju. Ker, če jih imaš več, se bodo potem "stepli" med sabo in noben ne bo več zanesljivo deloval.
Image
Image
Troll, troll, troll your post, Gently down the feed.
Merrily, merrily troll along, A life is what you need!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests