Grafika ali igralnost

Pogovori o že izdanih igrah, nasvetih za igranje...
Post Reply
stigmata
n00b
Posts: 10
Joined: 18 Sep 2003 14:37

Grafika ali igralnost

Post by stigmata » 18 Sep 2003 14:54

V zadnjem času se mi zdi, kot da bi bile igre narejene zato, da bi lepo izgledale kot zaslonske slike (screenshoot al neki tazga v ang.), ko pa zadevo igraš je vse skupaj bolj žalost ali zgolj zabava za nekaj dni. Še večja žalost je, če nimaš dovolj zmogljivega računalnika.

Primer je recimo igra No one lives forever in njeno nadaljevanje No one lives forever II. Nadaljevanje grafično briljira, a kaj ko zadevo v dnevu ali dveh končaš in pozabiš. Za enko sem za razliko potreboval več kot teden dni in sem jo celotno končal več kot trikrat. Še vedno rad za zabavo končam katero izmed misij z minimalnim možnim številom mrtvih nasprotnikov (ja, tudi to je lahko zabavno). Drugo reinkarnacijo verejtno ne bom nikdar več naložil, čeprav je igra, ki je bila povsod ocenjena odlično in grafično tudi je.

Sedaj se pa malo bojim da se bo zgodba ponovila tudi z Half Life 2 in Deus Ex 2. Morda bi bilo za nekatere igre bolje, da verzije dva ne bi bilo in bi ostale legende.

Sam sem mnenja, da bi morali razvijalci vendarle dati povdarek na igralnosti, saj grafika vendar ni vse. Danes je očitno dosti lažje izdelati teksture ob katerih prvih nekaj minut vzdihuješ vse ostalo pa franšiza. Chicken mc nagec z kokakolo in pomfrijem.

User avatar
luco
igralec legenda
Posts: 1884
Joined: 26 Jul 2003 12:28
Location: novo mesto
Contact:

Post by luco » 18 Sep 2003 15:11

popolnoma prav imaš, veš i jaz sem bil na začetku navdušen nad nolf2 pa zdj ker sem celo preigral mi je zanč- ker so prišle nove,bolše,...
Dandanes je težko biti budala. Konkurenca je enostavno prehuda.
][img:f1f1019692]http://www.siol.net/novice/XP_images/th ... 0662-0.jpg[/img:f1f1019692]

User avatar
Wolfram
VIP
Posts: 427
Joined: 09 Dec 2002 13:59
Location: Ivančna Gorica

Post by Wolfram » 18 Sep 2003 15:22

Zadnje čase je res suša glede res dobrih iger. Mogoče je to posledica naše zahtevnosti ali pa resnično ne znajo več narediti igre, ki bi nas potegnila v svojo zgodbo.
Osebno resnično upam, da bo HL2 igra z dobro grafiko in tudi z vsem ostalim...

lp
Demokracija je naša diktatura

Sriple Tix
starejša faca
Posts: 199
Joined: 27 Jul 2003 18:09

Post by Sriple Tix » 18 Sep 2003 16:28

Se pominjate,ko sem pred mesecem govoril o igri Extreme speedway challenge.Ni vazno,dobil sem odgovor in oceno,ki sta se oba vrtela o grafiki.Prvega je zanimalo kaksna je,drugi je povedal,da je zanic in to je bolo to.Konec in verjetno ni nikogar vec zanimala,kajti ugotovljeno je bilo,da je grafika zanic.
Nalozeno imam GP4,F1 Challenge,Moto GP,razne Need for Speed,TOCO 3...,z vsemi popravki,sezonami in modi,kar sem jih dobil na netu.Toda verjemite,v druzbi s prijatelji najvec igramo graficno grdo,toda vrhunsko zabavno,preprosto in ultra igralno Extreme speedway challenge.To je to!

User avatar
edolen1
r00kie
Posts: 34
Joined: 12 May 2003 19:10
Location: Nova Gorica
Contact:

Post by edolen1 » 18 Sep 2003 17:38

Strinjam se z vami v zvezi z igralnostjo, vendar igre vse bolj težijo k virtualni resničnosti, in grafika je zelo pomembna stvar v tem. Jaz osebno bi najraje imel oboje, čeprav je to trenutno nemogoče.
I love SimCity!

You can find me on many SC4 fansites, such as Simtropolis and SimCityRush.

Sriple Tix
starejša faca
Posts: 199
Joined: 27 Jul 2003 18:09

Post by Sriple Tix » 18 Sep 2003 17:55

Zelo dobra ugotovitev!

User avatar
Kista
moderator
Posts: 1417
Joined: 21 Apr 2003 12:35
Location: Železniki

Post by Kista » 18 Sep 2003 18:07

v vseh pogledih se strinjam z vami. igre so vse lepse, a obenem tudi vse manj igralne. men osebno je useen ce je grafika mal slabsa, sam da je stvar igrabilna.
Nobody is perfect. I am nobody. :P

User avatar
Wolfram
VIP
Posts: 427
Joined: 09 Dec 2002 13:59
Location: Ivančna Gorica

Post by Wolfram » 18 Sep 2003 18:13

Recimo so tudi izjeme. Zelo dobro igralnost ima Mafia in tudi GTA Vice City, ki pa nima vrhunske grafike. To pa nobenega ne moti, saj je igralnost naravnost neverjetna. Sicer nisem poznavalec dirkačin, vendar vem, da je Live for Speed izredna igra tega žanra - kljub slabši grafiki. Naštejte še nekaj podobnih iger, pa tudi kakšno razočaranje. Zame je bilo veliko razočaranje igra Black Hawk Down...

lp
Demokracija je naša diktatura

igralec
VIP
Posts: 897
Joined: 19 Aug 2002 00:52
Contact:

Post by igralec » 18 Sep 2003 18:34

Diablo II vsi vemo kako izgleda, online pa ga ¹e vedno igra precej igralcev po svetu. Tipièen primer stare igre, pri kateri ni adut grafika, temveè igralnost.
Last edited by igralec on 18 Sep 2003 18:34, edited 1 time in total.

Sriple Tix
starejša faca
Posts: 199
Joined: 27 Jul 2003 18:09

Post by Sriple Tix » 18 Sep 2003 18:34

SP Black Hawk Down;povsem se strinjam!Ce pa imas rad takticne MP igre,poizkusi BHD...,recimo mapo Normandy 1944.Seka!!!

User avatar
BluStreak
vreden igralca
Posts: 780
Joined: 10 Sep 2003 14:01
Location: LJUBLJANA

Post by BluStreak » 19 Sep 2003 14:49

Recimo so tudi izjeme. Zelo dobro igralnost ima Mafia in tudi GTA Vice City, ki pa nima vrhunske grafike. To pa nobenega ne moti, saj je igralnost naravnost neverjetna. Sicer nisem poznavalec dirkačin, vendar vem, da je Live for Speed izredna igra tega žanra - kljub slabši grafiki. Naštejte še nekaj podobnih iger, pa tudi kakšno razočaranje. Zame je bilo veliko razočaranje igra Black Hawk Down...

Zou se ne morm strinjat s tem da Mafio in Vice city meces v isti kos. Mafia ma (po moje) dalec najbolso grafiko med usemi istocasno izdelanimi igrami. Gta Vc je proti njej risanka.
Ostali pa k praute da grafika ni tolk pomembna kot igralnost... Brez dobre grafike ni dobrga spila, ce pa je igralnost zanc je pa isto.

User avatar
Wolfram
VIP
Posts: 427
Joined: 09 Dec 2002 13:59
Location: Ivančna Gorica

Post by Wolfram » 19 Sep 2003 14:52

Saj nisem metal Mafie in Vice City-a v isti koš. Špila se zelo zelo razlikujeta, no, saj sem že poudaril, da ima VC slabšo grafiko, vendar je kljub temu zelo dober špil.
Mislim, da se nisva najbolj razumela :D
Demokracija je naša diktatura

User avatar
BluStreak
vreden igralca
Posts: 780
Joined: 10 Sep 2003 14:01
Location: LJUBLJANA

Post by BluStreak » 19 Sep 2003 14:59

:shock: Se oproscam, res je sele zdej sm vidu :?

User avatar
SkyNet
VIP
Posts: 246
Joined: 30 Aug 2002 16:34
Location: BK

Post by SkyNet » 19 Sep 2003 17:09

No lep primer igre kjer ni pomembna grafika, ampak igralnost je denimo GPL. Igra ki je stara ¾e dobrih 5 let pa jo ¹e vedno igra zelo veliko ljudi. Ali pa Half Life, Lula, Shchije... 8)
Veè kot da¹, manj ima¹

Shark
amater
Posts: 96
Joined: 23 Aug 2003 17:47
Location: Videm - Dobrepolje

Post by Shark » 20 Sep 2003 19:04

VC nima vrhunske grafike pa je ravno tako dobr špil.
Mafia pa ima zelo dobro grafiko pa je zaradi tega izjemen špil.
Grafika ni vse, ampak je pa tista češnja na torti, ki manjka večina iger.

User avatar
DragonShade
n00b
Posts: 12
Joined: 02 Sep 2003 13:36
Location: kranj

Post by DragonShade » 24 Sep 2003 09:10

Meni osebno je veliko bolj pomembno da ima igra dobro igralnost kot pa grafiko. NFS hot pursuit2 sem igral 2 dni pa je že bila dolgočasna. To zame sploh ni špil. Eden redkih špilov ki imajo dobro igralnost in grafiko(seveda za svoje čase) je sigurno HL.

Sriple Tix
starejša faca
Posts: 199
Joined: 27 Jul 2003 18:09

Post by Sriple Tix » 24 Sep 2003 13:50

Se ne bi strinjal,Shark.Vecina sodobnih iger stavi na ultrainnevemkaksno grafiko,pozabljajo pa na igralnost,kar tudi skusamo dopovedati na tem forumu!

User avatar
BluStreak
vreden igralca
Posts: 780
Joined: 10 Sep 2003 14:01
Location: LJUBLJANA

Post by BluStreak » 24 Sep 2003 13:54

Kar pa nebi mogli reci za gtavc.

stigmata
n00b
Posts: 10
Joined: 18 Sep 2003 14:37

Post by stigmata » 25 Sep 2003 09:42

V interesu velikih proizvajalcev grafičnih kartic je nedvomno to, da so igre čim bolj grafično zahtevne in da lepo delujejo samo na zadnji generaciji grafičnih kartic cenovnega razreda 100.000 SIT in več.

Sam ne dvomim, da mnoge kvazi bodoče hite kot so Doom 3, Quake XX ... "sponzorirajo" veliki proizvajalci grafičnih kartic kot je ATI ali nVidia, da bodo ljudje zaradi igre šli v nakup novega računalnika, ker drugače vsa stvar ne bo delovala.

Mnoge stare igre, ki so še delovale na računalnikih kot je bil Commodore po igralni plati sesujejo vse današnje komercializirane igre, ki pridejo na treh CDjih in jih po dveh ali treh dneh pozabiš.

Zame je pomembno da ima igra vrhunsko igralnost in solidno grafiko. Računalnik pa ne menjam vsako leto.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests