Gothic 2-nujna pomoč

Pogovori o že izdanih igrah, nasvetih za igranje...
morbid hellspawn
amater
Posts: 62
Joined: 24 Jun 2003 20:28

Gothic 2-nujna pomoč

Post by morbid hellspawn » 21 Jul 2003 15:05

sem kot paladin v chapterju 4,ki je naslov tega Dragon Hunter(nekaj takega)potem pa moras ubijati zmaje.1.zmaj je bil(pri meni)swamp dragon,tisti ki je v mocvirju.

pol pa sem su v grad kukr junak povedat da sem tega zmaja ubil.po tem
sem sel iskat druge zmaje,nasel sem ice dragon,ki je tm ko je velik leda.

ubil sem mu tiste njegove suznje(lizard man)in sel do njega.vklopil sem
eye of Innos,saj tako tudi moras.ampak on me je zacel takoj ubijati-bruhati ogenj in jest ga nism mogu ubit.

pol sem su prev od tega in sel na grad k Oricu.ta mi je povedal da je nekje na jugu,pri vulkanu en zmaj.sm su ke in ubil vse lizard man-e.

sem sel do njega in vklopil eye of innos in se nism mogu z njemu pogovarjat in me je zacel takoj ubijati.

prosim ce bi mi nekdo povedal kaj naj nardim,ker sploh nc ne morem!!!

hvala,LP

User avatar
RedDevil
VIP
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2002 01:05
Location: Radovljica
Contact:

Post by RedDevil » 21 Jul 2003 19:04

sedaj jaz pomagam tebi, naslednjic ti meni. eye of innos moras nafilat na alchemyst bench. upam da si prvemu zmaju ki si ga ubil vzel srce, in ga nisi prodal. drugace ne mores nafilat "ocesa".

ti pa meni tko pomagej, da najprej pogledas ce je kak topic z to vsebino odprt, pa notri napisi kar te muci. ok?

LP

Cartman
amater
Posts: 63
Joined: 22 Jul 2003 01:06

Post by Cartman » 22 Jul 2003 01:12

jaz sem obitičal tam kjer so una vrata ok jih kaže pri save-u 6chapter na otoku. plz pomagite

User avatar
RedDevil
VIP
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2002 01:05
Location: Radovljica
Contact:

Post by RedDevil » 22 Jul 2003 10:54

lol. jaz sem pa obtical pri drevesu #543. plz pomagejte.

hm, a lahko kej vec napises?

Cartman
amater
Posts: 63
Joined: 22 Jul 2003 01:06

Post by Cartman » 22 Jul 2003 11:13

ok. pridem na otok pokoljem par orkov ubijem prvga zmaja na otoku grem naprej pridem do sobe kjer so na levi in desni vrata, na levi in desni prehod dol pa gor na koncu pa so vrata (ona ko jih kaže pri save-u) na katerih je neka glava tista vrata bi blo vrjetno treba odpret kr ni drugih poti. hvala

User avatar
RedDevil
VIP
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2002 01:05
Location: Radovljica
Contact:

Post by RedDevil » 22 Jul 2003 11:17

gres v eno izmed stranskih sob kjer poisces...hmm kako se ze rece. fak, nevem. u glavnem, ko bos nasel bos vedel da je prav. prebrskaj vse, od skrinjic in teh stvari. jaz sem zadevo nasel ce se postavis pred glavna vrata (te, zaklenjena) gres na desno in tam je prva sobica. no, ko najdes tisti predmet ga uporabis za moljenje pred vrati. (pac ga izberes in pritisnes kot da bi hotel izvleci mec).

ce bos imel tezave pri iskanju povej, ti bom dal tocno ime tistega predmeta. sedaj se res ne spomnim.

LP

morbid hellspawn
amater
Posts: 62
Joined: 24 Jun 2003 20:28

Post by morbid hellspawn » 22 Jul 2003 12:51

najprej hvala red devilu za pomoc,ker mi je zelo pomagala!

sedaj pa mam nov problem in sicer zdaj ko vem koko je z eye of innos,sem sel nafilat to in takoj k zmaju ki je pri vulkanu in ga ubil in mu vzel srce.sem sel spet nafilat in takoj k ice dragon.ubil sem ga,vzel srce in
ves zlato in seveda dragon egg.ko sem sel nazaj sta me silvio in bullco napadla,češ da jima morm dat vse kr mam.ubil sem jih in se teleportiral na grad.takoj sem sel k garondu in mu povedal da sem ubil tega zmaja in mi dal expirience in denar.pol pa sem su do Orica in ta mi cist nc ne rece in jest(kot igralski heroj)recem,da nekj se kao nism ubil tm pri ice dragonu.in sedaj ne vem kaj naj naredim.sumljivo se mi zdi Dragon Egg,kot da bi se moral unicit to jajce.

nej mi eden pove kako se resi ta problem!

Hvala,ajde

User avatar
RedDevil
VIP
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2002 01:05
Location: Radovljica
Contact:

Post by RedDevil » 22 Jul 2003 15:11

hm, po tem kar si napisal sumim da si spustil stone dragona. si tega ubil? stirje so namrec, ice, fire, stone pa swamp.

morbid hellspawn
amater
Posts: 62
Joined: 24 Jun 2003 20:28

Post by morbid hellspawn » 22 Jul 2003 16:29

ke pa je stone dragon?

samo zanima me,ko sem
vsakega zmaja ubil sem sel k oricu in ta mi je vse povedal kje se
nahajajo zmaji.a ko sem tega ubil-ice dragon,mi nc ni reku in heroj,ki ga igras ,rece kao da sem se nekj pozabil.

hvala,ajde

User avatar
RedDevil
VIP
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2002 01:05
Location: Radovljica
Contact:

Post by RedDevil » 22 Jul 2003 16:32

verjetno je slo kaj narobe tam, ko si pozabil nafilat eye pa si vseeno sel do zmaja. no, saj v bistvu ni vazno.

http://gamesweb.com/pc/tipps_tricks/gothic2/maps.php

evo karto. upam da se bos znasel, zmaj po nemsko se rece drache (se pravi steindrache=stone dragon)

morbid hellspawn
amater
Posts: 62
Joined: 24 Jun 2003 20:28

Post by morbid hellspawn » 23 Jul 2003 12:32

hvala za karto,samo sem pol ze pogruntal koko pa kaj.

zdej pa samo prasam,ker me zanima.jest sem bil u chapter 4. in pol pa
ko sem to naredu pa sem su z ladjo,pa mi kr pokaze chapter 6.

pa prasam,ce je to pri vsakem?

Cartman
amater
Posts: 63
Joined: 22 Jul 2003 01:06

Post by Cartman » 23 Jul 2003 16:49

RedDevil imam težave pri iskanju sem pogledal v inventory kaj bi lahko blo če sem že pobral pa nič sumljivega samo neki kluči. plz poveš kak se reče tisti stvari al pa kje točno si to pobral. hvala

User avatar
RedDevil
VIP
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2002 01:05
Location: Radovljica
Contact:

Post by RedDevil » 23 Jul 2003 19:22

zadeva se imenuje eye of...fak, spet pozabil pa ravno pogledal sem. no, zdej nebom vec gledal ker se predolgo loada. v glavnem, eye of something. ce sem se spet zmotil, se oproscam, nevem zakaj mi ime tega artefatka ne gre v glavo. lahko ti pa povem tocno kje je.

torej, postavi se z obrazom proti velikim vratom in se obrni desno. ko prides v prvo sobo in si med vrati, se obrni desno. (ce je tam en stol z bodicami si v pravi sobi, ce ne se posipam s pepelom) skratka, v tistem kotu je ta predmet.
je pa okrogel in crn, in se tudi slabo vidi v inventarju. tako...ce sedaj ne najdes...

Cartman
amater
Posts: 63
Joined: 22 Jul 2003 01:06

Post by Cartman » 23 Jul 2003 22:48

če se obrnem na desno so samo ena vrata in dva predora en za gor en za dol v tisti sobi kjer so vrata pa je samo nek mehanizem nobnga stola. mogoče ne mislima iste stvari. naj še 1x povem. sem na koncu prišel sm na otok pobijal orke potem sem ubil prvga zmaja na otoku ustrelil z lokom v nek mehanizem da se je naredu most potem sem šel naprej in še naprej prišel do tistih vrat ki jih kaže ko save-aš če se obrnem na desno od vrat je 1predor za gor, soba na sredini kjer je mehanize in še en predor za dol na levi strani je isto.

User avatar
RedDevil
VIP
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2002 01:05
Location: Radovljica
Contact:

Post by RedDevil » 23 Jul 2003 23:13

cccccccc seveda, slo je za nesporazum. sorry. tista vrata o katerih jaz govorim pridejo na vrsto takoj za temi. no, ker je postopek kar zapleten in dolg in bi te z razlaganjem se bolj zamotil, ti bom dal en vodiè:
And then you will come to a round chamber with doors all around. Start with the first on your left and get at the seeker for a key. Go back up, open the next door and pull both switches then go back down and through. In the last room look for switches to push which will bring up another switch in the middle of the room. Turn that and go up and go to the room with the gears, watching out for Skeleton Mages along the way. Pull the switches again and go to the next door. Go on up and through and press the switches till another comes in the middle, turn it and leave. Every time, look out for Skeleton Mages on the way back.

You have to do this again, this time on the other side. Open the middle door and pull the switches. Go down the first door going down and press the switch in the far wall. Two zombies will appear, fight them and push the two new switches. Another switch will appear in the centre of the room, turn it, go and turn the gears again and go up the last room. Here you must push the switches in the following order: centre, left, right. Once you turn the new switch, you can go back to the round chamber and push the four switches which will have appeared.

Another will appear. Before you push this last one, get ready. You might
like to cast Summon Demon a couple of times before you actually push the switch so they can aid you when you go through;
zadnji chapter nasploh pusti slab okus, polno enih stikal in tega sranja. no ja kakorkoli, sedaj me 5 dni ne bo tako da ce bo se kako vprasanje in ne bom odgovoril nanj, veste zakaj ne :wink:

User avatar
Aco
r00kie
Posts: 26
Joined: 06 Feb 2003 17:05
Location: CELJE,hribi

Gothic 2-začetek

Post by Aco » 24 Jul 2003 18:19

Dans sm dobu igrcu pa me zanima kak dobiš amulet za 15 spretnosti čist na začetku.Baje morš splezat na nek travnik nad jamo banditov,sam je travnik previsok.Če ma kdo pojma naj pomaga.Drgač sm pa v 1 dnevu igranja le pršu do 2 chapterja.

Cartman
amater
Posts: 63
Joined: 22 Jul 2003 01:06

Post by Cartman » 26 Jul 2003 01:16

si pa level 3?

User avatar
aly
r00kie
Posts: 30
Joined: 13 Nov 2002 00:56
Contact:

Post by aly » 21 Aug 2003 09:39

Cartman wrote:jaz sem obitičal tam kjer so una vrata ok jih kaže pri save-u 6chapter na otoku. plz pomagite
RedDevil wrote:lol. jaz sem pa obtical pri drevesu #543. plz pomagejte.
Mislim, da je bil Cartman več kot dovolj natančen in ne razumem tega oholega vedenja. Vrata so lepo prikazana na save-load zaslonu šestega poglavja. Mogoč se je malo čudno izrazil, ampak vseeno.
RedDevil wrote:zadnji chapter nasploh pusti slab okus, polno enih stikal in tega sranja.
Meni se to sploh ne zdi slabo, ker pač mora težavnost skozi igro naraščat. Če ti že nobena živa stvar v igri ne more nič, pa te naj še malo nežive ustavijo. Mal je pač fino možgančke vklopit. Poleg tega je pa vse zelo logično narejeno, pa še tam ko moraš poskusit s kombinacijami, jih je samo 6. Za tako dobro narejene uganke ne rabiš vodiča sploh, samo malo časa. In ker se igra ravno v tem poglavju tako fino zaključi (vemo, da nas čaka še več prigod), mislim da zadnje poglavje izkušnjo le še posladka.

aly

User avatar
RedDevil
VIP
Posts: 621
Joined: 01 Sep 2002 01:05
Location: Radovljica
Contact:

Post by RedDevil » 21 Aug 2003 11:55

RedDevil wrote:
zadnji chapter nasploh pusti slab okus, polno enih stikal in tega sranja.


Meni se to sploh ne zdi slabo, ker paè mora te¾avnost skozi igro nara¹èat. Èe ti ¾e nobena ¾iva stvar v igri ne more niè, pa te naj ¹e malo ne¾ive ustavijo. Mal je paè fino mo¾ganèke vklopit. Poleg tega je pa vse zelo logièno narejeno, pa ¹e tam ko mora¹ poskusit s kombinacijami, jih je samo 6. Za tako dobro narejene uganke ne rabi¹ vodièa sploh, samo malo èasa. In ker se igra ravno v tem poglavju tako fino zakljuèi (vemo, da nas èaka ¹e veè prigod), mislim da zadnje poglavje izku¹njo le ¹e posladka.

aly
tisto v bistvu nima veze z tezavnostnjo stopnjo (stikala). nisem rekel da je narejeno slabo, amapk reci kar hoces nekako se ne sklada z ostalo igro (moje mnenje in roko na srce tudi mnenje vecine). prej se pojas po divjini, kar je kul in lepo, in zadnji chapter je obcutno slabsi od ostalih. stikala?hja lej, men se zdijo pateticna. mislim, niso tezka, tist patent v okrogli sobi je bil narejen sila preprosto, sploh zato ker se vzorec ponavlja. tak mega zmaj kot je nebi rabil stikal, sploh pa ne tako simpl. pa saj ima vsak svoje menje, tebi je tisto vsec meni pa ni.
In ker se igra ravno v tem poglavju tako fino zakljuèi (vemo, da nas èaka ¹e veè prigod), mislim da zadnje poglavje izku¹njo le ¹e posladka.
nikjer pa nisem kritiziral zgodbe v zadnjem chapterju, to mi tudi na misel ni prislo. zgodba je skozi vso igro dobra

aja samo za info, moje mnenje je da dvojka nebi smela dobit vecje ocene kot enka (ok, pri nas jo je ker sva bila dva razlicna opisovalca).
Cartman wrote:
jaz sem obitièal tam kjer so una vrata ok jih ka¾e pri save-u 6chapter na otoku. plz pomagite

RedDevil wrote:
lol. jaz sem pa obtical pri drevesu #543. plz pomagejte.


Mislim, da je bil Cartman veè kot dovolj natanèen in ne razumem tega oholega vedenja. Vrata so lepo prikazana na save-load zaslonu ¹estega poglavja. Mogoè se je malo èudno izrazil, ampak vseeno.
tako sem odgovoril ker je folk tisti cas vseskozi spraseval vprasanja na katera je bilo ze n-krat odgovorjeno. (ne na tem forumu). za cartmana to seveda ne velja, in priznam da bi lahko reagiral drugace. lahko pa si preberes tisto stran teme do konca in videl bos cudez -

RedDevil je napisal:
cccccccc seveda, slo je za nesporazum. sorry. tista vrata o katerih jaz govorim pridejo na vrsto takoj za temi
tako da prosim ne mi o tem.

LP
"We ride together, we die together. Bad Boys for life." - Mike Lowrey

User avatar
aly
r00kie
Posts: 30
Joined: 13 Nov 2002 00:56
Contact:

Post by aly » 22 Aug 2003 07:35

Sploh se nisem nameraval pričkat, ampak kar je preveč je pa preveč. Čudeži očitno ne obstajajo.

RedDevil:
lahko pa si preberes tisto stran teme do konca in videl bos cudez -
"cccccccc seveda, slo je za nesporazum. sorry. tista vrata o katerih jaz govorim pridejo na vrsto takoj za temi" tako da prosim ne mi o tem.

Če bi ti vedel, kaj si takrat pisal ali pa si še enkrat prebral, kaj si pisal, bi vedel, da se s tisto izjavo zgoraj opravičuješ zaradi tega, ker si mu opisoval kako odpreti napačna vrata... Mogoče gre pa le za sprenevedanje.

Mislim, da je stvar z moje strani s tem zaključena, pa brez zamere.

LP

aly

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests