Lineage 2

Pogovori o že izdanih igrah, nasvetih za igranje...
Post Reply
User avatar
Vatras
vseznalec
Posts: 682
Joined: 27 Jan 2005 20:32
Location: nazarje
Contact:

Post by Vatras » 09 Jan 2006 20:58

japaja....to nej bo pr Lineage pr WoW je sam pr warrirojih tk
Image
BEHOLD THE POWER OF THE HORDE!!!!!

User avatar
OzumA
vsem poznan
Posts: 398
Joined: 28 Sep 2005 12:59
Location: Lj
Contact:

Post by OzumA » 09 Jan 2006 21:28

ma dej kok s biu lvl k si igrou l2.....am pol k si lvl 60+pol mores pa bezat pa slepat pa vec spelou mas tak da ni tko izi :P :P :P ...pa nvem zakva se ti uglasas k tko in tko nc nouga ne puves...lol

User avatar
lares
vsem poznan
Posts: 282
Joined: 08 Jan 2005 21:11
Location: mb

Post by lares » 09 Jan 2006 21:46

ja saj pravim ni mmorpg prek lineage 2 :P
pm tolko že špilam da sploh ni cajta za forume, še zaj nebi bil tu, če nebi bil login down :D
Image

User avatar
subby
starejša faca
Posts: 212
Joined: 22 Dec 2005 23:51

Post by subby » 09 Jan 2006 22:41

sej če si archer al pa mag(long range napadi skratka) itak da moraš hit and runat k ti ful pomaga. tko da na nek način tud moraš bit spreten.
sicer pa tud pr drugih classih moraš znat dobr skille uporabljat(gladiator owna)

User avatar
OzumA
vsem poznan
Posts: 398
Joined: 28 Sep 2005 12:59
Location: Lj
Contact:

Post by OzumA » 10 Jan 2006 08:31

mhm.....to je cst res.....sej najbols (saj tko mam jst) da mas napade pa to kt pud F-e...saj jst mam pa bols (no hitrej caram)sam pol je mal zajeban pvp igrt k mores ctrl(adin ce te on ne mahne ze prej(al pa ustreli..al pa cara :D )

User avatar
skamp
amater
Posts: 97
Joined: 27 Dec 2005 22:21
Location: nek zravn reke save

Post by skamp » 10 Jan 2006 08:39

folk najbol¹a lika u cellli ¹pili sta hawkeye pa tresure hunter!!! tresure hunter je drgaè men bol seveda ka ga mam jz!!! najhuj je ka je ful hitr, ¹e mal hitrej¹i kokr howkeye k ma lok pa atcak speeda ma ¾e pr levl 45 600. sam ka ti pa da criticla attack si pa mrtu u dveh ¹utih :D:D:D:D:D
i am lineage 2 g33k
Image

User avatar
ahac
r00kie
Posts: 35
Joined: 31 Aug 2002 22:14
Location: SI
Contact:

Post by ahac » 10 Jan 2006 12:01

skamp: Moje strokovno mnenje je, da si L2 igral na piratskih serverjih, kjer je xp rate veliko previsok. WoW si pa verjetno samo vidu na screenshotih. Torej nimaš pojma. kthxbai


Mal primerjave med L2 in WoW:

WoW ima delno zelo enostavno grafiko, kar nekaterim ni všeč. Sploh izgled dreves nekateri zelo komentirajo.. in imajo prav. V L2 izgledajo drevesa velik boljš.

Ampak WoW z svojim risankastim izgledom in svetlobnimi efekti naredi carsko vzdušje. V L2 vse izgleda dost bolj enako.. v WoW pa recimo greš z ene cone v drugo in se vse spremeni. Sonce se skrije.. pride mal megla.. vse je temnejš in slišiš razne zvoke, ki res naredijo kul vzdušje.

Drugo so liki. L2 liki so čist animejski in lepi. Še orki izgledajo kot "metroseksualci".
Sploh dwarfinje v L2 so zelo priljubljene zarad svojega otroškega anime izgleda. In so res cute. :oops:
Tud orkinje v L2 so hot.

Po drugi strani so pa liki v WoW smešni. Gnome tipi so tolk prfuknjeni, da se jim moram skoz režat. Orki so bedaki. Na faci se jim vidi, da so zabiti. In vsi lahko pribijajo razne vice pa flirtajo, pri tem pa govorijo kakšne res smešne stvari. Orkinje, trolke in dwarfinje so grde. Ampak vsi so pa smešni z svojimi naglasi. Dwarfi z škotskim, trolli z jamajškim, itd..
Vsaka rasa ima svojo kulturo in zgodovino.

No.. pol pa pridemo do pokrajine. Kot sem že reku je WoW razdeljen na cone in vsaka ima svojo temo (džungla, puščava, spooki gozd, lep gozd, skalnati hribi, ...)... ko prideš z ene v drugo se vse zelo hitro spremeni.
Medtem, ko v L2 hodiš in hodiš pa se pokrajina zelo počasi spreminja.
In tud celoten svet v L2 je dolgočasen. Obstaja miljon nekih hribčkov, kjer greš lahko gor.. pa tam ni čisto nič. Gozdovi so v bistvu nekaj dreves... V WoW je drugače. Vse cone so narejene tako, da povsod nekaj je in so zaprte z majhnimi hribi na katere se ne da. Kamorkoli greš boš odkril nekaj novega. V gozdovih so razne poti in grmovje ter ogromna drevesa.

Najboj pomembna stvar je pa seveda gameplay. L2 se igra z miško. Klikneš kam boš šel in nabijaš spelle in SS.
WoW se pa igra z WASD tipkami. Sploh, če si rogue moraš laufat okrog nasprotnika z WASD in hitro nabijat full različne udarce. Z naketerimi moraš napadat od zadaj.. z nekaterimi ne. Torej ne moreš samo stat tam na mestu. Podobno je z večino classov.
Skillov je v WoW ogromno. V L2 je en toolbar za skille.. v WoW jih imaš lahko 5.. in vsi so polni. Pa večino teh skillov moraš tud uporabljat.
Jaz igram v glavnem warlocka. V PvE raidih večinoma nabijam shadow bolt (najboljši dps spell za warlocka), ki vzame veliko mane. Z life tap pa health spremenim v mano. Ja.. sej vem, da je v L2 tudi tko. :wink:
V endgame instancah (raidi z 40 folka) rabiš za vsakega bossa svojo taktiko in tam pridejo do izraza nekateri drugi skilli. Pri enem moram recimo banishat njegove adde in seveda potegnit aggro na svoj pet (da mi sledi).
V PvP se pa igra čisto drugače. Tukaj pa ni aggro managementa, kjer bi warrior poskušal zadržat aggro, kot v PvE. Tukaj se pa nasprotnik sam odloči koga bo napadu.. in če sem to jaz ga moram spravit stran od sebe (ker me en melee igralc hitro ubije, če pride blizu). In tud za to imam dost skillov.. fear, death coil, sedduce (z petom), ...

No.. PvP.. castle siege v L2 sicer nisem nikol vidu, ampak izgleda kot super zadeve. Celoten koncept nadzora nad mesti se mi zdi genialen. Ampak to je samo ob določenih urah in samo za člane večjih guildov.
V WoW je PvP dost drugačen.. horda proti alliance. Za gankanje v L2 dobiš rdeče ime.. sej veste kaj to pomeni. V WoW dobiš honor! Zato so tud različni serverji (PvP in nePvP).
Ampak glavna PvP zadeve v WoW so battlegrounds. AV je 40 na 40 folka.. to lahko traja po cel dan. Vmes so questi, da dobiš air support! ali NPC enote. WSG je capture the flag mapa (10 proti 10). Hitra akcija.. taktika.. Men je super. AB je pa 15 na 15 igralcev, kjer moraš držat točke, da dobivaš resource (kot Battlefield 1942, ...).
Čist drugače, kot L2, ampak tud zelo zanimivo in lahko se igra že od lvl 10 dalje (razen AV, ki je 51+).

Levelanje je tud čist drugačno. V L2 grindaš, grindaš, grindaš.. health in mana se pa full počasi rechargata in lvli grejo full počas gor. Questov ni veliko in lvla se z grindanjem (recimo v Cruma Tower, ...)
V WoW ni treba grindat. Questov je par tisoč in večino časa (do lvl 60) delaš queste. Ti ti dajo xp, nagrade, ... in so velik bolj zabavni kot grindanje. Z questi tudi odkrivaš zgodovino in zanimive dogodke. Vedno imaš občutek, da si nekaj dosegu... pa čeprav si low lvl.
Health in mana se zelo hitro povrneta, ko sediš... sploh pa, če ješ oz. piješ.

V WoW z smrtjo ne izgubiš nič. Če te ubijejo mobi imaš stroške z popravilom, ki postane drago šele, ko si lvl 60 z epic opremo.
V L2 lahko dropaš razne stvari in izgubiš xp.

User interface.. kot sem že reku imaš lahko v WoW full toolbarjev z gumbi. Podatki o questih se ti lahko izpisujejo na enkranu in vedno veš kolk določenih itemov ti še manjka. Ampak to ni nič proti tem, kar ti lahko naredijo modi. WoW ima super sistem za UI mode tako, da jih obstaja ogromno (tudi solitaire in tetris za med igro). Sploh za raide vsi uporabljamo nek mod, ki lahko izpisuje tolk podatkov, da zasedajo večino ekrana (recimo health in buffe vseh 40 memberjev - kar rabijo nekateri healerji) in opozarjajo na to kaj bo naredu boss.

Nisem še omenu reputation sistema v WoW.. NPCji različno reagirajo gleda na to kolk si pri njih priljubljen. Lahko so nasprotniki in jih pobijaš.. lahko so frendi in ti dajejo queste in prodajajo razne stvari.

Instance v WoW so tud kul, ker ti dajo priložnost ubit nekega bossa, brez da bi ti kdo pri tem težil ali ga ubil pred tabo.

Zaključek:
WoW je full popularen, ker je n00b friendly. SUper UI, super vzdušje, questi, malo grindanja.
Ampak, ko pa prideš do lvl 60 in si member enga orenk guilda pa postane dost resno. Bossi za katere moraš naredit nore taktike, da jih premagaš... grindanje za reputation in določene iteme (ja tud, grindanje je, ampak samo če ga hočeš). Zdej je en nor world event za odpret novo instanco.
Pa seveda "rested state". Če si dalj časa odlogiran počivaš.. in ko prideš nazaj dobiš dvojni xp za kille.

L2 je pa lep. Sexy liki. Redki questi. Sexy liki. Lahko si prasec in pobijaš frende. A sem omenu sexy like? Grindanje, grindanje, grindanje z sexy liki. Pa velik bolj dolgočasna in monotona pokrajina, ampak ker nimaš tolk questov imaš občutek večje svobode pri izbiri kaj boš delal. Čeprav na koncu.. itak, da boš grindal.
L2 je vseeno super mmorpg, ampak samo za freake, ki ga nabijajo dolgo časa, da kaj dosežejo.

Kaj je pa vam bolj všeč se pa odločite sami.
:)

User avatar
skamp
amater
Posts: 97
Joined: 27 Dec 2005 22:21
Location: nek zravn reke save

Post by skamp » 10 Jan 2006 13:01

am.. ja lej tko je to!!! ! itaq sm sam pru stawk al pa ¹e drucga prebrou!! ja sm igrou wow pa je huda res mi je sam grafika je mal slab¹a drgaè pa nè nimam prot tej igri!!ja pa res je da sm igrou na guskarskih srvrjih l2 sam sm igrou na l2w ka je skorej isto k na original!

p.s. pr lineage so najhuj¹e dark elfke:D:D:D ka majo najhuj¹o rit pa jo¹ke ogromne k silikonske :D:D:D:P:P
i am lineage 2 g33k
Image

User avatar
OzumA
vsem poznan
Posts: 398
Joined: 28 Sep 2005 12:59
Location: Lj
Contact:

Post by OzumA » 10 Jan 2006 14:49

ja sej upis si se kr zadeu....sam si pa tut neki spustu pr l2 :P :D

User avatar
ahac
r00kie
Posts: 35
Joined: 31 Aug 2002 22:14
Location: SI
Contact:

Post by ahac » 10 Jan 2006 15:34

Piratski serverji niso nikol isti kot original (to velja za L2 in WoW).
Solirat se sicer da povsod, ampak ko prideš do tega, da rabiš dobro grupo ali guild.. je pa nekaj drugega. Ekonomija nikol ni enaka tisti na official.. velike raide (instance za 40 igralcev in PvP battlegrounds za 80 v WoW oz. raid bossi in castle siege v L2) je nemogoče resno igrat na teh serverjih. :wink:

Official FTW! :o
Po moje se za dober špil splača plačat. Sploh, če ga igraš več let.


ps. Vem, da L2 ne poznam tako dobro, kot WoW.. tud nisem igral na official, ker takrat ni bilo možno brez kreditne kartice (ki je nimam). Sem pa igral že korejsko beto (ko še nihče ni slišal za špil) in potem tud US.. kasneje sem pa probal še malo na piratskih... ampak to ni isto.
Nisem ga pa igral že več 1 leto. Ampak nisem pa pozabu kaj me je takrat pri igri najbolj motilo.. in spremljal sem razvoj na raznih straneh.
WoW pa igram tud od korejske bete dalje... (torej več kot 1 leto).

Tko, da.. če sem se kaj zmotu ali ne vem za spremembe, potem me popravte. :P
:)

User avatar
DeniZ
starejša faca
Posts: 109
Joined: 11 Nov 2005 14:21
Location: Orgrimar

Post by DeniZ » 10 Jan 2006 15:49

jst sm do zdej 7 mescow igrau wow na skrekanih serverji...(zdj zaèenjam poèas na publicu :lol: ) in uglavnem ni ga ¹pila na svetu ki bi mu segu do kolen ane...lineage sm probu...pa mi ni....no ja...usak ma svoj ukus ne :)
Image

User avatar
skamp
amater
Posts: 97
Joined: 27 Dec 2005 22:21
Location: nek zravn reke save

Post by skamp » 10 Jan 2006 16:39

sej ahac ce se nev¹ je na l2w serverju 1 veè kot 600.000 characterjev!! in ena najhuj¹a slovenska guilda(clan) je horde ka jih je kokr rusou!! zdej je biu castle siege so delal pito!!!
i am lineage 2 g33k
Image

User avatar
OzumA
vsem poznan
Posts: 398
Joined: 28 Sep 2005 12:59
Location: Lj
Contact:

Post by OzumA » 10 Jan 2006 20:49

pito??wtf??? :P ....mslm da se rece da so jim deleli burekkkkkkkk :P :P
pa da so jih pu ownalllllll :P :P :P

User avatar
Payne
vsem poznan
Posts: 351
Joined: 05 Aug 2005 16:19
Location: Bevke
Contact:

Post by Payne » 10 Jan 2006 21:14

sam mal !! a lohk jst recmo dobim wow se registreram igram na privat serverjih zastonj!? al morm naroènino plaèvat??
Image
Image
Im a wow g33k! And i like it!!

User avatar
DeniZ
starejša faca
Posts: 109
Joined: 11 Nov 2005 14:21
Location: Orgrimar

Post by DeniZ » 10 Jan 2006 22:04

lol wse zaston...sam na privat suxa kr neki...:S
Image

User avatar
Payne
vsem poznan
Posts: 351
Joined: 05 Aug 2005 16:19
Location: Bevke
Contact:

Post by Payne » 10 Jan 2006 22:42

ja sam kako se registreram èe mi pa za cd key te¾i k ga pa nimam!
Image
Image
Im a wow g33k! And i like it!!

User avatar
Vatras
vseznalec
Posts: 682
Joined: 27 Jan 2005 20:32
Location: nazarje
Contact:

Post by Vatras » 10 Jan 2006 22:43

skamp wrote:sej ahac ce se nevš je na l2w serverju 1 več kot 600.000 characterjev!! in ena najhujša slovenska guilda(clan) je horde ka jih je kokr rusou!! zdej je biu castle siege so delal pito!!!

NA AMERIŠKEM PUBLIC SRVRJU JIH JE PA 4 MILJONE!!!!!!!!
Image
BEHOLD THE POWER OF THE HORDE!!!!!

User avatar
skamp
amater
Posts: 97
Joined: 27 Dec 2005 22:21
Location: nek zravn reke save

Post by skamp » 11 Jan 2006 13:38

vatras ask me if i give a shit :D:D mislm brez veze placevat pa tut ce bi hotu neb mogu ka nimam kesa pa se mat mi nebi dovolila da bo njenega trosiu :)
i am lineage 2 g33k
Image

User avatar
subby
starejša faca
Posts: 212
Joined: 22 Dec 2005 23:51

Post by subby » 11 Jan 2006 14:40

ahac: glede dreves... v L2 suxajo... če so so ene 3 različne vrste(eni brez listov, eni z zelenimi in eni z rjavimi) :P

User avatar
OzumA
vsem poznan
Posts: 398
Joined: 28 Sep 2005 12:59
Location: Lj
Contact:

Post by OzumA » 11 Jan 2006 19:54

ej kuko bi vm jst lohk svojo sliko pukayu.......udl2w*human mge/yenaska :P :P (...plis puvejta

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests